SCHNEIDER WEISSE TAP 7 UNSER ORIGINAL Tadım 

SCHNEIDER WEISSE TAP 7 UNSER ORIGINAL

sam_0155-2
Weissbier veya weizenbier buğday maltı kullanılarak yapılan ale tipi Alman biralarını kategorilendirmek için kullanılıyor. Malt tadı ve karakteristik karanfil, muz aromaları ile orta-hafif gövdesi weissbierı ferah bir yaz birası yapıyor. Hefeweizen ise daha geleneksel yöntemler ile üretilmiş filtrelenmeden şişelenmiş bir Weizen çeşidi. Ve elimizde ki bira da kusursuz bir Hefeweizen olan Schneider Weisse Tap 7.

Schneider Unser Original 1872deki orijinal tarifi koruyarak üretiliyor ve adını da buradan alıyor. Schneider kurucusu Georg Schneider’in ise weissbier tarihinde yeri epey önemli. 1872 ye kadar bölgede sadece Bavyera kraliyet ailesi tarafından üretilmesine izin verilen buğday biraları, satışların giderek düşmesinden dolayı King Ludwig II tarafından durduruluyor ve weissbier tam bitti derken aynı yılda Georg Schneider buğday birası üretimi için izin alıyor. Bu sebeble George Schneider wessbierin öncüsü olarak kabul ediliyor.

Tadım Notları:


Üretici:     Schneider Weisse G. Schneider & Sohn GmbH
Tür:           Hefeweizen
Alkol:        5.4 %
85/100
Görünüş: Koyu amber renginde ve bir hefeweizen dan beklediğimiz gibi tortulu ve bulanık. Bittiğinde de bardağın dibinde kalan tortuları görmek mümkün. Köpük çok yoğun değil.
Koku: Muz ve buğday biralarının kendine özgü malt aromları hakim
Tat/Damak: Aşırı gazlı değil, kolay ve keyifli bir içime sahip. Muz ve narenciye tadları çok belirgin. Orta gövdeli.
Bitiş: Bitiş önce ekşi ve hemen sonrasında acılık eşlik ediyor. Hafif alkol tadı hissediliyor.

 Benzer Yazılar