BREWDOG HARDCORE IPA Tadım 

BREWDOG HARDCORE IPA

Imperial IPA?
“Imperial” terimi ilk olarak 18. yüzyıl sonlarında İngiliz bira üreticilerinin Rusya İmparatorluğuna (özellikle imparatorluk bölgesine) ithal ettiği biralar için kullanılmış. Bugün de 2-3 kat fazla malt ve şerbetçiotu kullanımı, güçlü tatlar ve yüksek alkol oranı (8%-12%) ile imperial terimi sert ve güçlü bir biranın göstergesi oluyor. Stout,IPA gibi klasik biraların imperial versiyonları biranın karakteristik özelliklerini daha belirgin şekilde almamızı sağlıyor.


Hardcore IPA Brewdog amplified serisinden %9.2 alkol ve 120 IBU (çok fazla demek) acılık değerleriyle bir Imperial IPA. Kendisi IPA nedir sorusuna tokat niteliğinde bir cevap olarak üretilmiş. Açıkçası ben 20 TL nin üzerindeki fiyatını da gözönünde bulundurarak biraz gereksiz buldum. Keyifli bir bira fakat daha çok bir deneyim gibi. Tekrar alır mıyım bilmiyorum.


Tadım Notları:


Üretici:     Brewdog
Tür:           Imperial IPA
Alkol:        9.2 %
79/100
Görünüş: Puslu amber renginde ve bir kaç saniye ömrü olan beyaz zayıf bir köpüğe sahip.
Koku: Karamel ve şerbetçiotu aromaları ile belkide bu biradaki en güzel şey olan güçlü ananas aromaları
Tat/
Damak:
Karamel tadı baskın, greyfurt ve tropik meyve tadları eşlik ediyor. 9.2% orana göre alkol tadı iyi gizlenmiş fakat hissedilebiliyor. Gövde medium-body olarak sınıflandırılabilinir.
Bitiş: Bitiş oldukça acı ve narenciye tadları ile şerbetçiotu karakteristiğini sonuna kadar hissettiriyor.

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Benzer Yazılar